Makyaj

MAKYAJIN KALICI OLMASI İÇİN NE YAPILIR?

Kalıcı makyaj tüyoları için karşınızdayız. İşte sizlere yaptığınız makyajın daha kalıcı olması için bazı ipuçları!

  • Öncelikle en sevdiğiniz nemlendiricinizle işe başlayın

Makyaja henüz başlamadan önce hemen bir nemlendirici sürün. Hanımlar daha çok kış aylarında ve cilt pul pul dökülmeye başladığında nemlendirici kullanırlar. Bu yanlış bir harekettir. Nemlendirici cilde her zaman gereklidir. Makyaj yapmadan 5 dakika önce nemlendiricinizi sürün ve cildinizin onu emmesini bekledikten sonra makyaja başlayın. Bu cildinizin daha derli toplu ve gergin görünmesini sağlayacaktır.

  • Ürün seçimlerinizi dikkatli yapın

Suya dayanıklı ürünler tercih etmelisiniz. Makyaj yaptıktan sonra akan bir göz kalemi veya rimeli kimse istemez. Bunun için seçtiğiniz ünün suya dayanıklı olmasına mutlaka dikkat edin.

  • Fondöten uygulamadan önce primer kullanın.

Primer, makyaj öncesi cilde uygulanan bir bazdır. Makyajınızı gün boyu kalıcı ve tutucu özelliği vardır. Sabah yaptığınız makyajın akşama kadar bozulmadan aynı şekilde kaldığını görmek için mutlaka bir primerınız olması gerekmektedir.

  • Ruj veya lipstik yerine dudaklarınızı lip stain ile renklendirin

Nasıl ki kalın bir keçeli kalem veya kalın göz kalemleri öncelikli tercihimiz oluyor ise hemen ilk fırsatta kendinize bir lip stain edinmelisiniz. Bu ürünlerin 8 saat kalıcılık sözü veren rujlardan daha etkili olacağını göreceksiniz.

  • Fondötenden sonra pudra kullanın

Makyaj sıranız nemlendirici, primer ve fondöten olarak sıraladınız. Bu işlemlerden sonra ten renginizin bir ton açığı bir pudra ile parlak ve göz alıcı bir cilt görünümüne kavuşacaksınız.

  • Cildinize hassas davranın

Makyajınızı yaptıktan birkaç saat sonra yağlanan cilt tipleri için mendil kullanma ihtiyacı hissediyorsanız, bunu yaparken cildinize bastırmadan hafifçe dokunarak silmeye başlayın. Makyajınız mendile geçmeyecek şekilde yağlı bölgeyi temizleyin.

 

Yazar Hakkında

cem

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayın